MENU
Hakkımızda

Istanbul Social Enterprise (ISE) daha katılımcı bir toplumsal düzen arzusuyla “ölçülebilir” sosyal etki yaratma ve bu çerçevede “farklı” ve “inovatif” iş alanları geliştirme hedeflerini iş modelinin merkezine yerleştirmiş olan bir sosyal girişimcilik şirketidir. ISE, hayata geçirmiş olduğu sürdürülebilir iş modelini iş dünyasının gücü ile birleştirerek, toplumsal fayda hedefi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Kuruluşundan bu yana, gençler, çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, yaşlılar ve engelliler başta olmak üzere toplumun pek çok kesimine yönelik tasarladığı ve hayata geçirdiği inovatif projeler kapsamında, dinamik ve işine gönülden bağlı ekibi ile birlikte somut başarılara imza atmıştır ve çalışmalarına devam etmektedir.

ISE, sürdürülebilir toplumsal fayda için, iş dünyasının sunduğu fırsatlardan yararlanılmasının, ülkemizde olumlu değişimler yaratabilmek adına büyük bir önem taşıdığını savunuyor. Bu çerçevede kar-odaklı özel sektör yatırımlarının gücünü kullanarak sosyal sorunlara çözüm ararken, kar yaratan ve yarattığı kardan sosyal fayda sağlayan yeni projeler tasarlamaktadır. Buna ek olarak, ISE aynı zamanda, kamunun sağlayacağı finansal destekleri de, sosyal etki yatırımına çevirmeyi hedeflemektedir.

ISE, öncelikli olarak, insanlar ve toplum için dönüşümsel değişime önderlik etme amacıyla kültür, sanat ve bilim alanlarında alt yapıları geliştirmek için çalışmaktadır. Sosyo-ekonomik gelişim için sanatın, kültürün ve bilimin gücüne inanmakta ve bu çerçevede, sanat, kültür ve bilimin Türkiye’nin bireysel ve toplumsal gelişimine etkisini artırmak için yatırım sermayesinden güç almayı hedeflemektedir.

Yepyeni bir kuruluş olmasına karşın şimdiden önemli projeleri hayata geçirmiş; bir yandan da pek çok yeni projeyi tasarlama sürecinde bulunan ISE, sergi tasarım ve uygulama, müze geliştirme projeleri ve operasyonları, deneysel alan, deneyim merkezleri, kurumsal eğitim ortamları tasarlama ve yönetmenin yanı sıra ekonomik ve sosyal etkinin raporlanması konularında da tecrübeye sahiptir.

Bültenimize Kaydolun